Metropolitan Museum Athens - ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΕ ΦΤΕΡΑ ΑΓΓΕΛΟΥ Αριστουργηματική εικόνα του Ιωάννου του Προδρόμου της Κρητικής Σχολής. Άγγελος Ακοτάντος, Α' μισό 15ου αι. μ.Χ. Λεπτομέρεια. Αθήνα, Βυζαντινό και Χριστιανικό Μουσείο WINGED
![Γιάννης Αγγέλου: «Το ΚΚΕ είναι η Ιθάκη μιας πορείας μεγάλης και η απαρχή για όλα τα μεγάλα νέα!» - Κατιούσα Γιάννης Αγγέλου: «Το ΚΚΕ είναι η Ιθάκη μιας πορείας μεγάλης και η απαρχή για όλα τα μεγάλα νέα!» - Κατιούσα](http://www.katiousa.gr/wp-content/uploads/2019/04/57964016_345460919414731_378069993788538880_n.jpg)
Γιάννης Αγγέλου: «Το ΚΚΕ είναι η Ιθάκη μιας πορείας μεγάλης και η απαρχή για όλα τα μεγάλα νέα!» - Κατιούσα
![Byzantine Museum on Twitter: "Ο άγιος Ιωάννης ο Πρόδρομος Η εικόνα αποτελεί ένα από τα σημαντικότερα έργα του κορυφαίου εκπροσώπου του α΄ μισού του 15ου αιώνα ζωγράφου Αγγέλου. Διαστάσεις: 122,3 x 97,5 Byzantine Museum on Twitter: "Ο άγιος Ιωάννης ο Πρόδρομος Η εικόνα αποτελεί ένα από τα σημαντικότερα έργα του κορυφαίου εκπροσώπου του α΄ μισού του 15ου αιώνα ζωγράφου Αγγέλου. Διαστάσεις: 122,3 x 97,5](https://pbs.twimg.com/media/ErH3NFcW8AIMpHt.jpg)
Byzantine Museum on Twitter: "Ο άγιος Ιωάννης ο Πρόδρομος Η εικόνα αποτελεί ένα από τα σημαντικότερα έργα του κορυφαίου εκπροσώπου του α΄ μισού του 15ου αιώνα ζωγράφου Αγγέλου. Διαστάσεις: 122,3 x 97,5
![Τί σε καλέσωμεν Προφῆτα; Ἄγγελον, ὅτι ὡς ἀσώματος διῆξας. Η εικονογράφηση του τιμίου Προδρόμου με φτερά αγγέλου (Γεώργιος Ν. Μανώλης, Αρχισυντάκτης Ενότητας Ορθοδοξία – Πεμπτουσία) | Διακόνημα Τί σε καλέσωμεν Προφῆτα; Ἄγγελον, ὅτι ὡς ἀσώματος διῆξας. Η εικονογράφηση του τιμίου Προδρόμου με φτερά αγγέλου (Γεώργιος Ν. Μανώλης, Αρχισυντάκτης Ενότητας Ορθοδοξία – Πεμπτουσία) | Διακόνημα](http://www.diakonima.gr/wp-content/uploads/2019/08/agios-ioannis.jpg)